SUKCESY MATEMATYCZNE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

SUKCESY MATEMATYCZNE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

cze 21, 2018 | W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

20180621 sukcesy matematyczne w roku szkonym 2017 2018 1000

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły mieli okazję brać udział w wielu konkursach matematycznych. Zainteresowanie konkursami było duże, a sukcesy jakie nasi uczniowie osiągnęli zasługują na pochwałę.

W listopadzie odbył się w etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Paweł Oleksyk uzyskał wynik, dzięki któremu został zakwalifikowany do etapu rejonowego tego konkursu, w którym to etapie uczestniczył.

Uczniowie klas IV, V i VI brali udział w konkursie „Krakowska Matematyka”. W etapie szkolnym Karolina Grzyb uzyskała liczbę punktów dającą jej awans do finału wojewódzkiego tego konkursu, który odbył się 23 marca w Krakowie.

Tradycyjnie w trzeci czwartek marca grupa uczniów ze wszystkich klas szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych zmierzyła się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Wyróżnienia w tej edycji konkursu otrzymali: Wojciech Konieczny (klasa II), Katarzyna Kwiek (klasa III) oraz Paweł Oleksyk (klasa II gimnazjum).

W maju uczniowie z klas IV-VII brali udział w III Gminnym Konkursie Matematycznym „Mistrz Matematyki”. Na szczeblu gminnym możemy pochwalić się sukcesem w każdej kategorii klasowej:

  • Karolina Grzyb -I miejsce
  • Kamil Kubicz -III miejsce
  • Weronika Chwistek -IV miejsce
  • Angelika Hołda –IV miejsce

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy zapału w dalszym rozwijaniu matematycznych talentów!

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.