KOLEJNE KILOMETRY PRZEJECHANE …

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

KOLEJNE KILOMETRY PRZEJECHANE …

cze 21, 2018 | W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

20180620 kolejne kilometry przejechane 1000 l

Dnia 20 czerwca br. odbył się drugi etap realizowanego przez naszą szkołę projektu 100km na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem szlak rowerowy, który uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przemierzyli pod opieką dyrektora szkoły Pana Grzegorza Kierońskiego, Pana Bolesława Buratowskiego, Pana Andrzeja Mazurkiewicza oraz Pani Małgorzaty Majki prowadził do Kąśnej Dolnej. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Starosty Tarnowskiego, stąd przed startem swoją obecnością zaszczycił nas Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński. Uczestnicy projektu otrzymali z jego rąk koszulki odblaskowe oraz bidony. Po sprawdzeniu stanu technicznego rowerów, założeniu kasków ochronnych i koszulek odblaskowych ruszyliśmy szlakiem prowadzącym przez miejscowości Brzozowa, Polichty, Jastrzębia oraz Kąśna Górna, by dotrzeć do miejsca docelowego – Centrum Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Film edukacyjny oraz zwiedzanie Dworu z panią przewodnik przybliżyły uczestnikom rajdu postać wielkiego patrioty, polityka i męża stanu walczącego o niepodległą Polskę, jakim z pewnością był Paderewski. Dzięki przedstawionym historiom poznaliśmy także twórczość muzyczną wybitnego Wirtuoza oraz okres kąśnieński w Jego życiu.

Po krótkim odpoczynku i regeneracji sił wróciliśmy szlakiem wzdłuż rzeki Białej do punktu startowego czyli naszej szkoły.

Podczas drugiego etapu przejechaliśmy 35 km, gromadząc już w sumie 83km. Zakończenie projektu, którego zwieńczeniem będzie zdobycie wzgórza w Jamnej, nastąpi we wrześniu 2018r.

MM

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.