CZWARTOKLASIŚCI NA ROWERACH …

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

CZWARTOKLASIŚCI NA ROWERACH …

cze 20, 2018 | W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

20180619 czwartoklasisci na rowerach 1000

Dnia 19 czerwca br. dwunastoosobowa grupa czwartoklasistów pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Majki oraz Pana Buratowskiego i Pana Sołtysa wyruszyła na rowerach, na podbój pięknych terenów naszej miejscowości. Wyposażeni w kaski ochronne i koszulki odblaskowe, po sprawdzeniu stanu technicznego rowerów, rozpoczęliśmy 3-godzinny rajd, który prowadził przez przysiółki Siemiechowa: Granica, Górny Siemiechów, Moszczenica, Głęboczyzna, Dybkówka, Folwark, Wołówka, Małe Góry oraz Wielkie Góry. Udało nam się dotrzeć do „Jurasówki”, stacji narciarskiej zagubionej wśród lasów i wzniesień Pogórza Rożnowskiego na wysokości 458 m. n. p.m. Lekkie zmęczenie rekompensowały przepiękne widoki na dolinę Białej i Dunajca oraz pyszne ciasteczka przygotowane dla całej grupy przez mamę Patrycji S. Po regeneracji sił, na szczycie Wielkich Gór, zjechaliśmy pod mury naszej szkoły zataczając okrąg. Rozentuzjazmowani, radośni i uśmiechnięci, a przede wszystkim cali i zdrowi zakończyliśmy rajdowe zmagania w pobliskiej, przykościelnej wiacie, gdzie czekali na nas Rodzice z grillowanymi kiełbaskami.

 

Widoki na całej trasie rajdu zapierały dech w piersiach, stąd uczniowie mieli doskonałą możliwość przekonać się o słuszności powiedzenia „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zamówiona na ten dzień pogoda dopisywała przez cały czas, promienie słoneczne rozbudzały energię, a lekki wiaterek dodawał otuchy. Rajd rowerowy był dla czwartoklasistów praktycznym sprawdzianem ze znajomości przepisów o ruchu rowerów, którą musieli się wykazać, zdobywając w tym roku kartę rowerową. Dla opiekunów był natomiast doskonałą okazją wdrażania uczniów do konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności za siebie i innych.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców, w szczególności P. Opiły, P. Wirchomskiej oraz Państwa Sołtys za pomoc przy realizacji przedsięwzięcia!

MM

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.