Piernikowe wypieki z Paniami z Klubu Seniora oraz Koła Gospodyń Siemiechowianki.

Aktualności, Przedszkole

Piernikowe wypieki z Paniami z Klubu Seniora oraz Koła Gospodyń Siemiechowianki.

mar 26, 2024 | Aktualności, Przedszkole

Wszyscy przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia więc wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich ,,Siemiechowianki” oraz Paniami z Klubu Seniora, wszystkie dzieci z Przedszkola Publicznego w Siemiechowie piekły i ozdabiały świąteczne pierniczki.
Praca z przygotowaniem wypieków szła jak w dobrej fabryce Św. Mikołaja. Dzieci wspólnie z paniami wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów. Nie zabrakło choinek, reniferów, misiów, dzwonków, gwiazdek i wielu, wielu innych fantazyjnych kształtów.
Po włożeniu wyciętych ciastek do piekarnika w całym Domu Kultury w Siemiechowie zaczął unosić się słodki zapach korzennych pierników, przywołujący na myśl dom, święta, rodzinną atmosferę i wiele innych miłych skojarzeń. Wspólne pieczenie i dekorowanie pierników było doskonałą zabawą, której efekty będą nam towarzyszyć przez całe Święta! Oczywiście nie zabrakło też tradycyjnego podjadania przez dzieci. Przedszkolaki z wielką radością próbowały różnych rodzajów pierników, poznawały składniki z których powstają te przepyszne ciastka. Dzieci wykonały prawdziwe arcydzieła wykorzystując swoją wyobraźnię
i pomysłowość.
Pięknie przyozdobione pierniki będą wspaniałą dekoracją świątecznego stołu, a ich wyjątkowo intensywny aromat będzie nam towarzyszyć przez cały okres Świat Bożego Narodzenia.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam poczuć magię zbliżających się Świąt.

M.R.

 

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.