Przedszkolna Wigilia

Aktualności, Przedszkole

Przedszkolna Wigilia

mar 26, 2024 | Aktualności, Przedszkole

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Czas ten poprzedzają liczne przygotowania. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci poznawały świąteczne tradycje, wykonywały ozdoby oraz uczyły się kolęd.
W dzień przedszkolnej wigilii panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęły wspólna modlitwa oraz inscenizacja przygotowana przez naszą katechetkę Panią Ewę Wajdę. Następnie było tradycyjne łamanie
się opłatkiem oraz życzenia i kolędowanie. Na stole pojawiła się tradycyjna ryba, a także inne świąteczne przysmaki, był również tort urodzinowy dla Pana Jezusa. Nie zabrakło również prezentów, które dzieci znalazły pod choinką. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

M.R.

 

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.