WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Aktualności, Przedszkole

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU

mar 26, 2024 | Aktualności, Przedszkole

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada dzieci uczyły się piosenek i wierszyków dla upragnionego gościa.
6 grudnia przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja, zadając ciągle te same pytania: Czy dzisiaj przyjdzie św. Mikołaj? O której będzie Mikołaj?, bo przecież jest śnieg, i święty Mikołaj będzie mógł przyjechać swoim magicznym zaprzęgiem – saniami ciągniętymi przez renifery…Po śniadaniu, tuż po zaśpiewaniu przez dzieci piosenki pt. „Mikołaj ma trudne zadanie…” w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość – ,,prawdziwy” święty Mikołaj. Gość z Dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj pytał dzieci: czy były grzeczne, czy zjadają wszystkie posiłki? itp. Każda grupa prezentowała przed Mikołajem wierszyk bądź piosenkę, aby zasłużyć na prezent.
Na zakończenie Mikołaj wszystkie dzieci obdarował wspaniałymi prezentami. Odbierając prezenty przedszkolaki mogły usiąść na kolanach św. Mikołaja, przytulić się do niego i „pociągnąć” za śnieżnobiałą brodę. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia. Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

M.R.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.