Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole

sty 2, 2012 | W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

20142015 20141218 1302411Miesiąc grudzień jest szczególnym czasem, bowiem czekamy na święta Bożego Narodzenia. W naszej szkole był to okres intensywnej pracy, gdyż przygotowywaliśmy się do świąt w szczególny sposób.

W tym czasie odbywały się ciekawe lekcje, podczas których uczniowie pogłębiali swoją wiedzę o tradycjach i zwyczajach wigilijnych oraz bożonarodzeniowych, śpiewali kolędy i pastorałki, wykonywali ozdoby świąteczne i wreszcie pięknie dekorowali swoje klasopracownie małymi choinkami czy stroikami, by stworzyć świąteczny, magiczny nastrój i przygotować się do wspólnej wigilii. Najpierw odbywały się wigilie klasowe, podczas których uczniowie i wychowawcy dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, jedli tradycyjne (zdarzały się i mniej tradycyjne) potrawy wigilijne, przygotowane z pomocą rodziców, śpiewali kolędy i rozmawiali o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Później, tj. 18 grudnia 2014 r. miała miejsce akademia dla całej społeczności szkolnej. W tym roku montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas V i II oraz wybrani uczniowie z klasy VI szkoły podstawowej pod opieką wychowawców: pani Eweliny Sowy i pani Kazimiery Szafraniec oraz pani Bożeny Kwiek. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny prowadzony przez panią Annę Gańczarczyk.

Podczas akademii uczniowie przedstawili okoliczności, w jakich dwa tysiące lat temu przyszedł na świat Jezus Chrystus, recytowali piękne świąteczne wiersze, śpiewali nastrojowe kolędy i pastorałki. Motywem przewodnim tegorocznej uroczystości było przypomnienie polskich, bogatych w treść religijną tradycji wigilijnych i bożonarodzeniowych. Na koniec, w miłej i rodzinnej atmosferze, wszyscy złożyli sobie życzenia, dzieląc się przy tym opłatkiem.

Podniosłą atmosferę świąteczną w sali gimnastycznej stworzyła odpowiednia dekoracja, wykonana przy współpracy z panią Barbarą Kubik, mamą uczennicy klasy V, która chętnie pomaga nam w artystycznych przedsięwzięciach.

Ponadto podczas spotkania bożonarodzeniowego dyrektor szkoły, pan Józef Marszałek wręczył uczniom nagrody i dyplomy, które zdobyli w ostatnim czasie w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Tym miłym akcentem zostaliśmy wprowadzeni w okres świętowania, który w tym roku szczególnie wydłużył się.

                                                                                                                        E. Sowa

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.