„ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

„ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

sty 16, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

20132014 zyj zmacznie i zdrowoW tym roku szkolnym klasa I gimnazjum bierze udział w IV edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Organizatorem akcji jest marka WINIARY, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności. Działania objęły patronatem honorowym: Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych.

Program „Żyj smacznie i zdrowo” ma za zadanie przypomnienie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz zachęcenie do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków.

Po zgłoszeniu do programu koordynator otrzymał bezpłatny zestaw dydaktyczny, w którego skład wchodzą:     12 gotowych scenariuszy lekcyjnych na temat zdrowego odżywiania, ekologii oraz niemarnowania żywności, CD z materiałami edukacyjnymi, 14 plakatów (7 drukowanych i 7 elektronicznych) i 99 planszy edukacyjnych (30 drukowanych i 69 elektronicznych), 3 filmy edukacyjne, książeczki kulinarne dla każdego ucznia zawierające przepisy na smaczne i proste dania dla gimnazjalistów.

W ramach akcji podejmowana jest i będzie w dalszym ciągu ważna społecznie tematyka marnowania żywności, niedożywienia, a także zmniejszania ilości odpadów, zużycia energii i wody.

Uczniowie biorą udział w lekcjach przeprowadzonych w oparciu o dostarczone przez organizatora materiały. Na ich podstawie przygotują się do konkursu na plakat społeczny, film społeczny oraz wydarzenie społeczne nawiązujące do celów programu.

Koordynatorem programu szkolnego jest Pani Marta Pawlik- Włudyka.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.