Zalążek Światowych Dni Młodzieży w naszej szkole!

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Zalążek Światowych Dni Młodzieży w naszej szkole!

kwi 1, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

20152016 img 7936

Dnia 23 marca 2016r. grupa uczniów klasy II gimnazjum realizująca projekt edukacyjny „Jakie nieprzemijające wartości odnajdziemy w życiu, działalności i twórczości literackiej Jana Pawła II?” zaprosiła na spotkanie Panią Martę Styrkowiec, uczestniczkę Światowych Dni Młodzieży oraz wolontariuszkę ŚDM Kraków 2016 w Archidiecezji Lubelskiej. Spotkanie poprzedzone było krótką prezentacją dotyczącą historii ŚDM, po czym nastąpiło pełne pasji i radości opowiadanie o doświadczeniach związanych z udziałem Pani Marty w Światowych Dniach Młodzieży. Wzbogacone prezentacją wspomnienia dotyczyły nie tylko „technicznej” strony wyjazdu (organizacja podróży, noclegi, organizacja poszczególnych dni spotkań, spotkania z młodzieżą z różnych stron świata), ale przede wszystkim koncentrowały się na niezwykłych, duchowych przeżyciach jakie związane są z uczestnictwem w tym chrześcijańskim festiwalu młodych ludzi.

Jako wolontariuszka ŚDM, które w tym roku odbędą się w Krakowie pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, Pani Marta podzieliła się swoją ogromną wiedzą na temat ich organizacji. Mamy nadzieję, iż ogromny entuzjazm Naszego Gościa udzielił się uczestnikom spotkania i zachęcił ich do czynnego uczestnictwa w ŚDM.

 

Na zakończenie Pani Marta zaprezentowała naszym uczniom kroki taneczne do hymnu ŚDM „Błogosławieni miłosierni” i zaprosiła ich do wspólnej modlitwy i zadumy właśnie poprzez taniec.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie!

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.