ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I CZAS POŻEGNAŃ

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I CZAS POŻEGNAŃ

lip 10, 2017 | W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

20170623 zakonczenie roku szkolnego 20162017

„Wszystko się kończy, wszystko przeminie

I sen się przerwie – słodkie marzenie,

Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minie

I wciąż trwać będzie, a tym jest – wspomnienie.”

 

23 czerwca miało miejsce w naszej  szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. O godzinie 8.00 odbyła się msza święta, którą odprawił proboszcz parafii Siemiechów – ks. Bogusław Cygan. Następnie wszyscy udaliśmy się na halę sportową, gdzie przeżyliśmy chwile wzruszeń i pożegnań. W tym roku z murami naszej szkoły żegnali się nie tylko absolwenci gimnazjum, ale również Pan Dyrektor szkoły – mgr Józef Marszałek oraz sekretarka – Pani Danuta Szawica, którzy odchodzą na -w pełni zasłużoną- emeryturę.

Uroczystość pożegnania  to chwile wielkich  podziękowań i życzeń, które na ręce Pana Dyrektora złożyli: wójt gminy Gromnik- mgr Bogdan Stasz,  przedstawiciele Grona Pedagogicznego, Rodziców i Uczniów naszej szkoły. Wszyscy swoją obecnością chcieli podkreślić niezwykłość i niepowtarzalność tego dnia. Padło wiele ciepłych słów podkreślających zasługi Pana Dyrektora, który pełnił tę funkcje w naszej szkole przez 31 lat; wiele podziękowań za sumienną pracę i wiele życzeń na czas zasłużonego odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.

            Trudno w paru słowach przedstawić zasługi i zaangażowanie naszego Dyrektora w sprawy szkoły. Przez te wszystkie lata był dobrym duchem, który troszczył się i otaczał opieką całą szkolną społeczność. Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Pan Dyrektor- Józef Marszałek  takim właśnie jest Człowiekiem. Przez wiele lat swojej pracy  pokazywał nam, z jaką odpowiedzialnością, zaangażowaniem i pasją należy ją wykonywać, mając na względzie przede wszystkim dobro uczniów i nauczycieli; służył drugiemu człowiekowi pomocą,  troszczył się o powierzone mienie, o wizerunek szkoły, o dobro każdego ucznia, a także o wszystkich pracowników szkoły.  Wszystko to niech splata się w piękne wspomnienia.

Szczególnie wzruszające było wystąpienie Pana Dyrektora mgra Józefa Marszałka, który w ciepłych, mądrych słowach pożegnał się z całą społecznością szkolną. Zanim to jednak uczynił, wręczył świadectwa i  nagrody uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz listy gratulacyjne Ich rodzicom.

            Na zakończenie uczniowie klasy III gimnazjum pożegnali się z nauczycielami, koleżankami i kolegami poprzez krótkie scenki, wiersze oraz piosenki.

Cała uroczystość odbyła się w wyjątkowej, niecodziennej atmosferze; nie obyło się bez wspomnień, wzruszeń i zapewne nie jednemu z nas spłynęła skrywana łza.

Panu Dyrektorowi Józefowi Marszałkowi oraz Pani Danusi  życzymy zasłużonego odpoczynku, dużo zdrowia, optymizmu i uśmiechu każdego dnia oraz spełnienia marzeń. Dziękujemy za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy, z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci. Uczniom i Nauczycielom życzymy udanych wakacji

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.