Zajęcia terenowe w Ośrodku Ekologicznym w Polichtach

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Zajęcia terenowe w Ośrodku Ekologicznym w Polichtach

maj 18, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Byliśmy w lesie… Były to zajęcia terenowe, podczas których mogliśmy obserwować przyrodę z bliska, tak jak sama natura zechciała nam pokazać. Zajęcia odbyły się na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej Polichty zlokalizowanego na terenie Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Jest to miejsce, gdzie można w spokoju i ciszy podziwiać piękno przyrody.

Zajęcia poprowadziła pani mgr Patrycja Łabuz – Walczak pracownik Tarnowskiego Oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, za co w tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Przy Ośrodku, na terenie Użytku Ekologicznego „Polichty – Sucha Góra”, przez dwie godziny spacerem przemierzyliśmy ścieżkę przyrodniczą liczącą około 1700 metrów. Obserwowaliśmy różnorodne ekosystemy, ciekawe zjawiska przyrodnicze, szereg chronionych gatunków roślin i zwierząt. Przez krótki czas towarzyszyła nam nawet „zaprzyjaźniona” wiewiórka. J

Takie lekcje przyrody powinny odbywać się częściej. Dają bowiem możliwość całościowego poznania otaczającej nas przyrody, nie takiej podręcznikowej, ale prawdziwej, poznawanej indywidualnie, ciekawie, w sposób namacalny. Uruchamiają wrażliwość i pobudzają zainteresowanie otoczeniem i zjawiskami, które w nim zachodzą. Motywują do aktywnego i twórczego zdobywania nowych wiadomości.

Istnieje duża szansa, że nabyte umiejętności obserwacji posłużą uczniom w kształtowaniu pozytywnych postaw wobec środowiska oraz podejmowaniu działań w zakresie jego ochrony.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.