Zaczytani w Siemiechowie!

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Zaczytani w Siemiechowie!

mar 3, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

20152016 baner 300x100Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi. Próbując wcielić w życie przesłanie Jana Pawła II, grupa projektowa z klasy II gimnazjum postanowiła wesprzeć Fundację Zaczytani.org. Fundacja jest organizatorem ogólnopolskiej kampanii społecznej, dzięki której tworzone są biblioteki w szpitalach, hospicjach dla dzieci. Celem akcji jest:

  • podarowanie każdemu małemu pacjentowi jednej książki, którą może zabrać do domu,
  • tworzenie bibliotek w jak największej ilości szpitali,
  • rozwijanie wyobraźni oraz zachęcanie do czytelnictwa.

Dzięki prowadzonym działaniom mali pacjenci mogą choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

W związku z tym w naszej szkole powstał punkt zbiórki książek. Zbieramy nowe lub używane, niezniszczone książki dla dzieci i młodzieży: bajki, lektury, literaturę piękna, literaturę młodzieżowa, które następnie zostaną przekazane do wybranego szpitala. Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do przyłączenia się. Zbierzmy jak najwięcej wartościowych książek, które miejmy nadzieję wywołają uśmiech na twarzach małych pacjentów.

Akcja trwa do 31 marca 2016r.

Więcej informacji o działalności fundacji można zaleźć na stronie www lub na profilu facebook.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.