Z wizytą w Jamnej … ponownie!

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Z wizytą w Jamnej … ponownie!

cze 25, 2024 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

„Lubię wracać tam, gdzie byłem..” mogliby zanucić uczestnicy pieszego rajdu, którzy dokładnie tego samego dnia co rok wcześniej, 19 czerwca, stawili się na miejscu zbiórki, by po raz kolejny pokonać trasę żółtego szlaku, prowadzącą z Siemiechowa do Jamnej. Liczna grupa uczniów naszej szkoły, zasilona przez absolwentów i Rodzica pod opieką pani Jadwigi Gawełczyk, pani Pauliny Ulaneckiej, pani Anety Knapik i pani Małgorzaty Majki przemierzyła miejscowości Siemiechów, Brzozowa, Polichty, Jastrzębia, by zameldować się w Domu Św. Jacka na Jamnej, gdzie czekały gorące kiełbaski z grilla i krótki odpoczynek w cieniu lipowych drzew, które tego dnia dodawały tak potrzebnej ochłody.
Tradycyjnie wszystko dopisało: pogoda, towarzystwo, humory, a przede wszystkim kondycja :), która pozwoliła pokonać około 20-sto kilometrową trasę bez większego trudu. Choć pogoda tego dnia dopisała aż za bardzo :), to gorące słońce, które rozświetlało trasę i ogrzewało mięśnie, było także skutecznie „studzone” przez cienie drzew i delikatny wiatr na całej trasie rajdu. Uczestnikom pozostawało więc tylko dbanie o bezpieczeństwo, twarde stąpanie po wszystkich możliwych nawierzchniach podłoża oraz zachwyt krajobrazami Pogórza Ciężkowickiego i Beskidu Sądeckiego.
Po odpoczynku w cieniu drzew i obowiązkowej, krótkiej lekcji historii pod pomnikiem upamiętniającym ofiary bitwy i pacyfikacji wsi Jamna uczestnicy rajdu ruszyli w drogę powrotną z hasłem na ustach: do zobaczenia za rok!

MM

https://www.relive.cc/view/vAOZwRGemo6

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.