XXIV MIĘDZYNARODOWA GALICYJSKA JESIEŃ LITERACKA

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

XXIV MIĘDZYNARODOWA GALICYJSKA JESIEŃ LITERACKA

wrz 30, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

20142015 cam0061725 IX uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w nietypowej lekcji literackiej w ramach XXIV Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. Spotkanie zorganizowały panie z Biblioteki Publicznej w Gromniku oraz Biblioteki Publicznej w Siemiechowie.

Tę niecodzienną ucztę literacką poprowadzili artyści: p. Kazimierz Burnat, p. Jolanta Nowa – Węklarowa, p. Nguyen Vann Thai z Wietnamu, p. Andrzej Żmuda oraz p. Radeyko Petro, którzy z humorem, bądź z nutą nostalgii, potrafili wywołać u publiczności to uśmiech na twarzy, to zadumę nad ludzką egzystencją, reprezentując swoje utwory poetyckie oraz muzyczne. Charakteru imprezie nadała nie tylko atmosfera jesiennej zadumy literackiej, ale także międzynarodowi uczestnicy, dzięki którym impreza stała się swoistą platformą wymiany doświadczeń – literackich, kulturowych i osobistych.

Spotkanie to wniosło wiele pozytywnych emocji, jak zawsze, gdy towarzyszy im piękna nastrojowa muzyka i poezja z głębokim przesłaniem.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.