WYJAZD DO TEATRU IM. J. SŁOWACKIEGO W KRAKOWIE

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

WYJAZD DO TEATRU IM. J. SŁOWACKIEGO W KRAKOWIE

mar 16, 2017 | W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

20170222 213601 1024x768Dnia 22 lutego 2017r.  udaliśmy się do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Mieliśmy okazję zobaczyć spektakl pt. Romeo i Julia w reżyserii Marcina Hycnara. W rolach głównych wystąpili m.in.: Ewa Jakubowicz (Julia), Marcin Wojciechowski (Romeo) oraz Marcin Sianko (Merkucjo).

Tragiczną historię dwójki młodych kochanków z Werony zna chyba każdy. Reżyser młodego pokolenia stworzył na jej kanwie spektakl bardzo silnie osadzony w naszym dzisiejszym świecie. Jego bohaterowie są na wskroś współcześni: dowcipni, energetyczni, młodzieńczo rozedrgani – kochają albo nienawidzą. Zderzają się wciąż z zimnym, wyrachowanym oraz cynicznym światem, który dawno przestał wierzyć w miłość od pierwszego wejrzenia.

Sztuka zdecydowanie przypadła nam do gustu. Byliśmy pod wrażeniem scenografii, efektów świetlnych oraz pracy, jaką włożyli aktorzy. Również sam teatr zachwycił nas swoim wyglądem i atmosferą, jaka w nim panuje.

Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze raz powtórzyć taki wyjazd. Było super!

Gabriela Łyszczarz

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.