WYJAZD DO KINA NA PROJEKCJĘ FILMU „MIASTO 44”

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

WYJAZD DO KINA NA PROJEKCJĘ FILMU „MIASTO 44”

paź 5, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

20142015 cam00646W dniu 1 X panie: Marta Pawlik- Włudyka oraz Ewelina Sowa zorganizowały wyjazd do kina „Promień” w Tuchowie na projekcję filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Skorzystali z niego uczniowie wszystkich klas, poczynając od klasy IV, a kończąc na klasie III gimnazjum. Było nas sporo, bo aż 51 osób.

Film „Miasto 44” to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji- podczas Powstania Warszawskiego. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności – taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Film opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. Traktuje o miłości, młodości i walce.

Nam film się podobał. Mimo że nie można zaliczyć go do filmu historycznego, dla nas na pewno był piękną lekcją historii, pełną wzruszeń, a nawet łez. Każdy pewnie znalazłby w niniejszej projekcji jakieś niedociągnięcia, ale po co to robić???

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.