WYJAZD DO KINA

wrz 27, 2018 | W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

20180925 wyjazd do kina film dywizjon 303 500px

25 września uczniowie klas: VI, VII, VIII oraz 3 gim.  pod opieką pani Anny Wójcik oraz p. Marty Pawlik- Włudyki obejrzeli w  kinie „Promień” w Tuchowie film „Dywizjon 303” w reżyserii Denisa Delića, który  powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera.  Film traktuje o polskich lotnikach, którzy wsławili się bohaterką walką w Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej.  Zobaczyliśmy,  jak formował się oddział, jak młodzi mężczyźni zyskiwali sobie stopniowo uznanie i sławę pośród Brytyjczyków i wygrywali kolejne starcia w przestworzach. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków.

          Film wywarł na nas duże wrażenie. Dużym jego walorem były: atrakcyjne  sekwencje powietrznych walk, wartka akcja, znakomita obsada, niesamowita muzyka i efekty dźwiękowe współgrające z akcją.

Wycieczka była wspaniałą przygodą dla wielbicieli kina oraz historii.

 

Marta P-W

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.