WYCIECZKA DO TUCHOWA

Aktualności, Przedszkole

WYCIECZKA DO TUCHOWA

cze 10, 2024 | Aktualności, Przedszkole

27 maja grupa przedszkolna odwiedziła kino w „Promień” w Tuchowie , gdzie obejrzały przygody figlarnej „Kici-Koci”, która z odwagą poznaje świat, uczy się samodzielności i przeżywa przygody wraz z braciszkiem Nunusiem i przyjaciółmi.
Następnie w ramach edukacji przyrodniczej – przedszkolaki udały się do oczyszczalni ścieków „Dorzecze Białej” w Tuchowie. Celem wyjazdu było poznanie procesu technologicznego związanego z oczyszczaniem ścieków oraz wykorzystaniem wody i odpadów powstałych po tym procesie. Przedszkolaków po obiekcie oprowadzali pracownicy zakładu, którzy opowiadali o swoich obowiązkach oraz o tym, jak funkcjonuje oczyszczalnia. Maluchy z zaciekawieniem przyglądały się narzędziom wykorzystywanym przez specjalistów ich w codziennej pracy. Sami mogli użyć niektórych z nich, m.in. specjalistycznego mikroskopu. Dzięki elementom praktycznym, z pewnością na długo zapamiętają tę wyjątkową lekcję. Dzieci podziękowały pracownikom za miłe przyjęcie, ciekawostki i wiadomości o tym, co się dzieje że ściekami z naszych domów i jak ich obróbka ma wpływ na środowisko i jego ochronę.
Kolejnym punktem wycieczki, najbardziej wyczekiwanym przez dzieci, było odwiedzenie  Ośrodka Rekreacji “Dolina Białej” w Tuchowie. Przedszkolaki zwiedziły stajnię, dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat stadniny i zwierząt tam przebywających. Dzieci miały możliwość przejechać się na koniu pod okiem instruktora. Kolejną atrakcją były dmuchane zamki, gdzie zabawy nie było końca, buźki uśmiechnięte, a dzieciaki wymęczone. Ale tylko na chwilę, bo po krótkim odpoczynku znowu miały ochotę na wygibasy. Był również czas na pyszną kiełbaskę z grilla oraz liczne zabawy i atrakcje.
To była bardzo przyjemna wycieczka, którą długo będziemy pamiętać. Dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.

M.R.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.