Wycieczka do Parku Zdrojowego w Ciężkowicach i Zamku „Stara Baśń” w Grybowie

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Wycieczka do Parku Zdrojowego w Ciężkowicach i Zamku „Stara Baśń” w Grybowie

cze 20, 2024 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Czerwiec to w szkole miesiąc wycieczek i różnych atrakcji, związanych z Dniem Dziecka i nadchodzącym zakończeniem roku szkolnego. Dlatego 7 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej, wraz z opiekunami, udali się na wycieczkę do Parku Zdrojowego w Ciężkowicach i Zamku „Stara Baśń” w Grybowie. Tego dnia pogoda dopisała i czas spędzony na brodzeniu w ciepłej wodzie, zabawie na placu zabaw oraz skakaniu na trampolinach w Parku Zdrojowym minął błyskawicznie.
Następnym etapem naszej wycieczki była wizyta w zamku „Stara Baśń” w Grybowie, gdzie dzieci wysłuchały historii zamku, przebierały się w stroje króla, królowej, księżniczek, rycerzy i giermków. Uczniowie mogli spróbować wyrabiania i pieczenia podpłomyków, które następnie z apetytem zjadali. Wzięli udział w turnieju rycerskim na drewnianych koniach oraz zwiedzali komnaty, krużganki i tajemnicze miejsca na zamku. Na koniec wycieczki dzieci zakupiły pamiątki, które długo będą im przypominać o tym przyjemnym dniu.

A.W.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.