WYCIECZKA DO ŁOWCZÓWKA I RAJD PIESZY DO „CHATY POD WAŁEM” W LICHWINIE

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

WYCIECZKA DO ŁOWCZÓWKA I RAJD PIESZY DO „CHATY POD WAŁEM” W LICHWINIE

paź 14, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

20142015 cam00679W tradycję naszej szkoły wpisała się coroczna wycieczka do Łowczówka. W tym roku szkolnym odbyła się ona 8 października. Wyruszyliśmy o godzinie 8.00. Do Łowczówka udaliśmy się autobusem. Następnie przeszliśmy na cmentarz wojenny nr 171 – Łowczówek – zwany także Cmentarzem Legionistów Polskich w Łowczówku. Zapaliliśmy znicze na grobach legionistów, złożyliśmy kwiaty, później wspólnie pomodliliśmy się. Z kolei miała miejsce piękna lekcja historii wzbogacona wykładem pana Grzegorza Kierońskiego, który przybliżył nam przebieg bitwy pod Łowczówkiem (stoczonej przez I- szą Brygadę Legionów walczącą po stronie Austro-Węgier z Rosjanami w  dniach 24-25 grudnia 1914r.)

Później pieszo przeszliśmy do Lichwina. Niektórzy narzekali na długą trasę. To znak, że trzeba pomyśleć o wyrobieniu kondycji. Zatrzymaliśmy się w gospodarstwie agroturystycznym „Chata pod Wałem”. Jest to malownicze, piękne miejsce, w którym można miło spędzić czas. Zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla, aby nabrać siły na dalszą, jakże daleką, drogę. Poza tym mogliśmy zagrać w kręgle, pohuśtać się na huśtawkach lub w hamakach, zagrać w siatkówkę oraz podziwiać piękne widoki z Placu widokowego.

            Czas przeznaczony na rozrywkę szybko minął i trzeba było zbierać się do drogi. Trasę z Lichwina do Siemiechowa pokonaliśmy pieszo. Szło się bardzo dobrze. Pogoda w tym roku naprawdę dopisała, było ciepło i przede wszystkim nie padało.

Wycieczkę można zaliczyć do udanych. Był to czas wspólnie spędzony z kolegami, koleżankami, nauczycielami (p. Martą Pawlik- Włudyką, p. Elżbietą Kwaśną i p. Grzegorzem Kierońskim) czas na rozmowy, bliższe poznanie się, zintegrowanie, ale też wartościowa chwila dla zdrowia i naszej kondycji oraz wspaniała lekcja historii.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.