WYCIECZKA DO ŁOWCZÓWKA I RAJD PIESZY DO „CHATY POD WAŁEM” W LICHWINIE

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

WYCIECZKA DO ŁOWCZÓWKA I RAJD PIESZY DO „CHATY POD WAŁEM” W LICHWINIE

wrz 26, 2015 | W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

20152016 sam 2911Żeby utrzymać tradycję naszej szkoły, już po raz czwarty zorganizowaliśmy wycieczkę do Łowczówka. W tym roku szkolnym odbyła się ona 24 września. Wyruszyliśmy o godzinie 8.00. Do Łowczówka udaliśmy się autobusem. Następnie przeszliśmy na cmentarz wojenny nr 171 – Łowczówek – zwany także Cmentarzem Legionistów Polskich w Łowczówku. Zapaliliśmy znicze na grobach legionistów, złożyliśmy kwiaty, później wspólnie pomodliliśmy się. Z kolei miała miejsce lekcja historii wzbogacona wykładem pani Jadwigi Gawełczyk, która przybliżyła nam przebieg bitwy pod Łowczówkiem (stoczonej przez I- szą Brygadę Legionów walczącą po stronie Austro-Węgier z Rosjanami w  dniach 24-25 grudnia 1914r.) oraz zapoznała z historią cmentarza.

Później pieszo przeszliśmy do Lichwina. Pogoda była sprzyjająca, szło się bardzo dobrze. Zatrzymaliśmy się w gospodarstwie agroturystycznym „Chata pod Wałem”. Jest to malownicze, piękne miejsce, w którym można miło spędzić czas. Zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla, aby nabrać siły na dalszą, jakże daleką, drogę. Poza tym mogliśmy zagrać w kręgle, pohuśtać się na huśtawkach lub w hamakach, zagrać w siatkówkę czy piłkę nożną.

            Czas przeznaczony na rozrywkę szybko minął i trzeba było zbierać się do drogi. Trasę z Lichwina do Siemiechowa pokonaliśmy, jak zwykle, pieszo. Wyjątkowo nikt nie narzekał, grupa była bardzo zdyscyplinowana i sprawna.

Wycieczkę można zaliczyć do udanych. Był to czas wspólnie spędzony z kolegami, koleżankami, nauczycielkami (p. Elżbietą Kwaśną, p. Jadwigą Gawełczyk i p. Martą Pawlik- Włudyką,) czas na rozmowy, bliższe poznanie się, zintegrowanie, ale też wartościowa chwila dla zdrowia i naszej kondycji oraz wspaniała lekcja historii.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.