WYCIECZKA DO KRAKOWA

W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

WYCIECZKA DO KRAKOWA

maj 25, 2012 | W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

20112012 img 075423 V odbyła się – w ramach programu „Teatr bliżej młodego widza” upowszechniającego wśród dzieci i młodzieży kulturę – wycieczka szkolna do Krakowa. Wzięli w niej udział uczniowie klas V i VI oraz gimnazjaliści ze swoimi wychowawcami, czyli: Panią Magdaleną Bajorek, Panią Martą Pawlik– Włudyka i Panem Robertem Krajem.

            Kiedy dotarliśmy do Krakowa, a dokładniej do miejsca, w którym umówiliśmy się z przewodnikiem (Barbakan), przywitał nas pięknymi piosenkami zespół regionalny „Małopolanie”. Pan przewodnik postanowił nas włączyć do zabawy, dlatego też musieliśmy śpiewać z zespołem i – co gorsze – tańczyć. Nie wszystkim to dobrze wychodziło… Ale na pewno wszyscy dobrze się bawili, śmiechu było co niemiara. Następnie przedstawiciel zespołu zaprezentował nam strój krakowski.

            Później poszliśmy na spacer pod nazwą: „Kraków – legenda i teraźniejszość” z dyplomowanym przewodnikiem. Zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie (Katedrę, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, m.in. kryptę prezydenta), Dziedziniec Wawelski, Rynek Główny, gdzie wysłuchaliśmy hejnał z wieży Mariackiej…

            Kolejną atrakcją była wizyta w teatrze „Kropka”, w którym odbyła się lekcja wprowadzająca do wiedzy o teatrze. Poznaliśmy podczas niej arkany sztuki aktorskiej. Na koniec zaś sami wzięliśmy udział w przedstawieniu „Jak Zabłocki wyszedł na mydle”. Każdy mógł zabawić się w aktora, przebrać w piękne stroje i zagrać… I znów śmiechu było co niemiara!!! Uczniom chyba najbardziej podobał się moment, kiedy w rolę Zabłockiego wcielił się Pan Robert. Wypadł doskonale!!! Pozostali również zasłużyli na brawa.

            Po tylu wrażeniach i ciężkiej grze aktorskiej musieliśmy wstąpić do McDonalda, aby nabrać sił do drogi powrotnej.

Wycieczka była ciekawa i udana. Można było się podczas niej wiele nauczyć, wiele zobaczyć, ale również zrelaksować i dobrze zabawić.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć .

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.