Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

mar 25, 2024 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

14 marca 2024 roku w godzinach popołudniowych, uczniowie klas I – III wraz z opiekunami: panią Kazimierą Szafraniec, panią Łucją Grzyb i panem Tomaszem Zabawskim wybrali się do Kopalni Soli w Bochni aby spędzić tam noc.
Celem wycieczki było poznanie kopalni, spędzenie czasu w niecodziennym otoczeniu, skorzystanie ze zdrowego mikroklimatu, a także integracja grupy szkolnej.
Wspaniałą przygodę w kopalni rozpoczęliśmy od zjechania pod ziemię szybem górniczym, a następnie zajęcia łóżek w komorze ”Ważyn”. Zjazd windą na głębokość 212 m zrobił na niektórych dzieciach duże wrażenie. Następnie, pod okiem przewodników zwiedzaliśmy kopalnię oraz odbyliśmy przejazd podziemną kolejką wzdłuż podłużni August. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz słuchowisk przekazana została nam wiedza o historii kopalni, średniowiecznych technikach wydobywczych, pracy górnika, zwyczajach górniczych oraz codziennym życiu kopalni.
Po zwiedzeniu kopalni był czas na gry sportowe na boisku sportowym oraz na dyskotekę. O godzinie 24.00 zapanowała cisza nocna , która trwała do godziny 6.30 rano. Około 10.30 cali i zdrowi wróciliśmy do Siemiechowa, gdzie czekali już rodzice.

Ł.G

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.