WYCIECZKA DO CHORZOWA

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

WYCIECZKA DO CHORZOWA

maj 2, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

20132014 phoca thumb l img 581620800x6001Dnia 29 kwietnia 2014r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z opiekunkami: Panią Ireną Salamon, Panią Małgorzatą Majka oraz Panią Martą Pawlik- Włudyka udali się na Śląsk i zwiedzili jedno z ważniejszych miast w tym regionie – Chorzów.

Pierwsze kroki młodzież skierowała do Planetarium Śląskiego im. Mikołaja Kopernika, które jest największym i najbardziej znanym obserwatorium astronomicznym w Polsce. Tam uczestniczyła w zajęciach z astronomii. W ciągu kilkunastu minut uczniowie przeżyli kalendarzowy rok, obserwując wędrówkę Słońca po niebie w czterech porach roku, jego wschody i zachody, poznali lub odświeżyli sobie następstwa ruchu obiegowego i obrotowego, nauczyli się rozpoznawać gwiazdozbiory i poznali historię niektórych z nich. Później wszyscy przeszli do pomieszczenia z rozsuwanym dachem, czyli obserwatorium, w którym znajduje się największa w Polsce luneta soczewkowa o 30-centymetrowym obiektywie. Pan przewodnik objaśnił zasady jej działania, a następnie zaproponował obejrzenie powiększonego przez nią słońca! Niestety, pogoda w tym momencie zawiodła.

Na szczęście słońce dopisało w dalszej części wycieczki, wtedy gdy wycieczkowicze podążyli na spotkanie z naturą do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie, przemierzając ścieżki trzeciego pod względem wielkości ZOO w Polsce, podziwiali przedstawicieli różnych gatunków zwierząt oraz roślin. Niemałą atrakcją cieszyła się także Kotlina Dinozaurów z betonowymi rekonstrukcjami szesnastu z nich.

Ostatnim punktem programu, który okazał się chyba największą frajdą, była niezapomniana i przyprawiająca niektórych uczestników wycieczki o szybsze bicie serca, przejażdżka kolejką linową „Elka” działającą na terenie Parku Śląskiego, z perspektywy której można było podziwiać piękne widoki.

Wycieczka miała charakter edukacyjno- rekreacyjny, na pewno można zaliczyć ją do udanych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.