Wy jesteście nadzieją świata

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Wy jesteście nadzieją świata

maj 7, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

20152016 img 1166Wy jesteście nadzieją świata, nadzieją Kościoła, Wy jesteście moją nadzieją. Takie motto pozostawione przez Papieża Polaka młodym ludziom przyświecało tegorocznej akademii poświęconej pamięci Świętego Jana Pawła II. Młodzież naszego gimnazjum i szkoły podstawowej odegrała kilka scen, które miały przybliżyć podstawowe fakty z życia i działalności Ojca Świętego, a przede wszystkim zwrócić uwagę na wartości, które kierowały Jego drogą ku świętości. Akademię wzbogaciły wiersze, pieśni chóru, a także słowa Jana Pawła II wypowiedziane Jego głosem, niosące tak ważne dla współczesnego człowieka przesłania.

A przecież nie wszystek umieram. To co we mnie niezniszczalne, trwa, napisał Ojciec Święty w Tryptyku rzymskim. Dbajmy o to, by wartości, które przekazał nam Papież swoim życiem, swoją działalnością i twórczością zdominowały nasze życie i były niezniszczalne.

 

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.