Wojciech Konieczny na uroczystości wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Wojciech Konieczny na uroczystości wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych

maj 7, 2024 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Uczeń naszej szkoły, ósmoklasista Wojciech Konieczny był gościem gali podsumowującej tegoroczne konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Uroczystość wręczenia zaświadczeń Laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych miała miejsce 26 kwietnia w Auli Uniwersytetu im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. W tym wydarzeniu udział wzięli Kurator Oświaty dr Gabriela Olszowska oraz Wicekurator Artur Pasek. Gospodarzem uroczystości był prof. dr hab. UKEN Michał Rogoż – prorektor ds. nauki. Wydarzenie uświetnił występ chóru VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, który wykonał utwory Piotra Rubika.

Wicekurator w swoim przemówieniu podkreślił ogromna rolę rodziców, którzy zaszczepili w swoich dzieciach chęć do nauki oraz umożliwili rozwój kompetencji potrzebnych do osiągnięcia sukcesu. Podziękował też nauczycielom, którzy rozwinęli w uczniach zdolności, zaszczepili pasje i doprowadzili do zdobycia tytułu. Pogratulował laureatom, nazywając ich „najlepszymi z najlepszych”. Życzył dalszego rozwoju i spożytkowania posiadanych przez nich talentów.

Do etapów szkolnych konkursów kuratoryjnych w tym roku przystąpiło ponad 37 tysięcy uczniów, do etapów rejonowych awansowało 5800, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 1100 uczniów, natomiast zaszczytny tytuł laureata otrzymało tylko 161. W tej grupie wyróżnia się nasz Wojtek, uczeń Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Siemiechowie, ponieważ jest laureatem dwóch konkursów: Małopolskiego Konkursu Matematycznego (w tym konkursie uczeń z Siemiechowa zajął III pozycję w województwie, wszystkich laureatów było 13) oraz Małopolskiego Konkursu Chemicznego (Wojtek znalazł się wśród zaledwie 9 laureatów).

Nasz ósmoklasista otrzymał zaświadczenia, które dają określone uprawnienia i przywileje, m.in. pierwszeństwo podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z matematyki i najwyższą ocenę końcową z matematyki i chemii. Dokument ten to dla Wojtka bilet do wymarzonej szkoły średniej.

Wojtku, życzymy Ci mądrego wyboru szkoły i dalszego rozwoju. Mamy nadzieję, że historia, jaką napisałeś zainspiruje młodszych kolegów do solidnej nauki, poszukiwania pasji, ukaże sens walki o wiedzę i umiejętności oraz da wiarę w możliwość osiągnięcia sukcesu.
Jesteśmy z Ciebie dumni!

BK

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.