Wizyta w Bibliotece Publicznej w Siemiechowie

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Wizyta w Bibliotece Publicznej w Siemiechowie

cze 20, 2024 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w XXIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom i w związku z tym wydarzeniem 3 czerwca odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Siemiechowie. Dzięki uprzejmości Pani Bibliotekarki Moniki Janik wysłuchali opowiadania „O Zofii, co zbierała kolory” autorstwa Angeliki Kuźniak. Książka, przeczytana przez Panią Bibliotekarkę, opowiadała historię życia słynnej polskiej malarki Zofii Stryjeńskiej, w formie przystępnej dla dzieci. Po wysłuchaniu książki, dzieci odpowiadały na liczne pytania odnoszące się do tekstu. Na koniec same mogły spróbować swoich sił jako malarze i z przygotowanych przez Panią Monikę kolorów podstawowych tworzyć własne barwy, którymi później malowały postacie krakowianki i krakowiaka. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły własne barwy, a każdy nieoczekiwany kolor był powodem do zdziwienia i zachwytu.
Serdecznie dziękujemy Pani Monice za wspaniałe przyjęcie i z pewnością w przyszłym roku szkolnym również odwiedzimy Bibliotekę Publiczną w Siemiechowie.

A.W.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.