WITAJ SZKOŁO!

wrz 2, 2013 | W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

„Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem…”

         Dnia 2 września 2013r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014.

            Najpierw miała miejsce Msza Święta, którą odprawił proboszcz parafii ks. mgr Bogdan Więcek. Później cała społeczność szkolna wraz z przybyłymi gośćmi zgromadziła się w hali sportowej. Tutaj wszystkich zebranych przywitał Dyrektor Szkoły – Pan mgr Józef Marszałek. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Gromnik– Pan mgr Bogdan Stasz, który zachęcał uczniów do solidnej i systematycznej nauki, zapewniając, że na pewno zaowocuje ona w przyszłości. Z dumą wspomniał o wznowieniu budowy szkoły. Pogratulował uczniom i szkole sportowych osiągnięć oraz przypomniał jak ważną rolę aktywność fizyczna spełnia w życiu młodych ludzi. Życzył też wszystkim samych sukcesów, satysfakcji, by każdy dzień pracy w nowym roku szkolnym był dniem radosnym i optymistycznym.

            Inaugurację roku szkolnego uświetnił krótki program artystyczny (przygotowany przez Panią mgr Elżbietę Iwaniec, dekorację przygotowała Pani mgr Małgorzata Miłkowska), na który złożyły się piosenki oraz wiersze o tematyce już szkolnej i jeszcze wakacyjnej. Uczniowie swoim występem wprowadzili zgromadzonych      w szczególny nastrój, wspominając wrzesień sprzed 74 lat, kiedy to ławki nie doczekały się uczniów. Uświadomiło to zgromadzonym uczniom, jak ważne są warunki, w jakich się dorasta, zdobywa wiedzę, realizuje marzenia.

Prezentacja wychowawców oraz życzenia sukcesów w nauce złożone przez dyrektora szkoły zakończyły część oficjalną, po której uczniowie, rodzice i wychowawcy udali się do klas na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym.

Pierwszy dzwonek dla wychowanków Zespołu Szkół w Siemiechowie rozlegnie się już jutro i na dobre rozpocznie czas nauki. Na pocieszenie można dodać, że już za 10 miesięcy czekają nas kolejne wakacje.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.