W TUCHOWSKIM LESIE…

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

W TUCHOWSKIM LESIE…

cze 26, 2024 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

20 czerwca 2024 roku uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią panią Łucją Grzyb oraz panem Tomaszem Zabawskim wybrali się na wycieczkę do Tuchowskiego Lasu.
Na spacer wybraliśmy dłuższą trasę dydaktyczną o długości około 4 km, prowadzącą przez malowniczy zakątek Pogórza Ciężkowickiego. Wędrując leśną trasą, mieliśmy okazję zobaczyć tablice informacyjne, na których umieszczono wiele ciekawostek na temat budowy lasu, ochrony mrówek, dokarmiania zwierzyny, ochrony ptaków i życia w środowisku wodnym. Podczas spaceru mogliśmy podziwiać piękne widoki i panoramę ze Wzgórza Furmaniec.
Dotarliśmy również do miejsca związanego z historią I wojny światowej oraz śródleśnych stawów. W altanie przy stawach rodzice przygotowali dla nas słodki poczęstunek.
Wycieczka do Tuchowskiego Lasu była bardzo udana. Uczniowie klasy III mieli okazję nie tylko poznać piękno przyrody i nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, ale również spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejne wspólne wyprawy już w klasie IV i pod okiem nowej wychowawczyni.

Ł.G

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.