W drodze na OLIMP – WYCIECZKA W CZASIE

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

W drodze na OLIMP – WYCIECZKA W CZASIE

mar 11, 2019 | W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

20190225 w drodze na olimp pf 1552134667 l 1000px

          25 lutego uczniowie klas: IV, V, VI oraz 3 gim. przenieśli się w czasy starożytne poprzez udział w spektaklu teatralnym „W drodze na Olimp” opartym na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków w wykonaniu aktorów Teatru „Kalliope”. Mogliśmy podziwiać ciekawe, dowcipne i pouczające sceny opowiadające o życiu, czynach licznych bogów i bogiń, a także relacje o niezwykłych ludziach, wielkich zdobywcach, herosach, niezrównanej sile i odwadze.  Wszystko zaczęło się od stworzenia świata, później śledziliśmy mity m.in. o: Posejdonie – władcy mórz, okrutnie ukaranym Syzyfie, Hadesie – władcy królestwa umarłych, pomysłowym Dedalu i jego synu – Ikrze, dzielnym Prometeuszu, bożku miłości – Erosie, podstępnej Pandorze, cudownej nici Ariadny, silnym Heraklesie.

          Walorami  przedstawienia byli wspaniali aktorzy, którzy swoim kunsztem artystycznym potrafili przyciągnąć i zainteresować widza, duża dawka humoru oraz to, że uczniowie mogli wziąć w spektaklu aktywny udział, wcielając się w daną postać mitologiczną, co jest  najbardziej efektywną formą utrwalania wiadomości z mitologii.

Ciekawa scenografia, kostiumy, maski i rekwizyty, a także doskonałe efekty specjalne również pozwoliły w dużej mierze wniknąć w starożytne cywilizacje.

Spektakl bardzo się nam spodobał. Utrwaliliśmy sobie poznane na lekcji języka polskiego mity, poznaliśmy nowe. Był to czas dobrze wykorzystany. Spektakl bawił, a przy okazji wiele nauczył.

M. P-W

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.