Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego za nami!

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego za nami!

wrz 9, 2019 | W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

20190902 rozpoczecie roku szkolnego 2000 l

FOTO – GALERIA .. 

Dnia 2 września br. porzuciliśmy wakacyjne przygody i z powrotem zawitaliśmy w murach naszej szkoły, by po ponad dwumiesięcznym wypoczynku zabrać się do ciężkiej, ale jakże pięknej pracy zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się Mszą Świętą, odprawioną przez Księdza Proboszcza w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Dalsza część uroczystości odbyła się w hali sportowej, a wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością znaleźli się: Pani Sylwia Hołda – Przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Zbigniew Karciński – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, Pan Bogdan Stasz – Wójt Gminy Gromnik, Pan Czesław Cudek – Przewodniczący Rady Gminy Gromnik, Pan Robert Kajmowicz – Przewodniczący Komisji Oświaty, Pan Waldemar Gądek – Sołtys Sołectwa Siemiechów, Pan Bronisław Kucharzyk – Radny Gminy Gromnik oraz Pan Józef Wielgus – Prezes OSP w Siemiechowie.

 

Po powitaniu zgromadzonych i krótkich przemówieniach zaproszonych gości rozpoczęła się uroczysta akademia, poświęcona nie tylko przywitaniu nowego roku szkolnego, ale przede wszystkim upamiętnieniu 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W krótkim montażu słowno – muzycznym uczniowie powrócili do dnia 1 września 1939r., kiedy to codzienna rzeczywistość została zburzona przez sygnał alarmowy zwiastujący napaść III Rzeszy na Naród Polski. „Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory. Weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym: walka aż do zwycięstwa” – głosił komunikat specjalny w Polskim Radio. Te słowa były początkiem dramatycznych zmian
w życiu każdego polskiego obywatela.

Głównym celem tego krótkiego montażu było oddanie hołdu poległym na frontach II wojny światowej, poległym w obronie Ojczyzny, poległym za walkę o wolność i niepodległość Narodu. Odgrywając swoje role uczniowie chcieli także uzmysłowić wszystkim obecnym potrzebę docenienia czasów, w których żyjemy, docenienia wolności, za którą nasi przodkowie przelewali krew i oddawali życie. Ważne, by współcześni obywatele należycie wypełniali swoje obowiązki względem państwa, bo „Wolność nie jest dana raz na zawsze.” – o czym przypomnieli w czasie akademii Powstańcy Warszawscy.

W dalszej części przedstawienia uczniowie zwrócili uwagę na to, iż nowy rok szkolny jest rozpoczęciem nowego rozdziału w życiu każdego ucznia, rozdziału, który codziennie będzie wypełniał wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem. A wszystko to w połączeniu z nieprzemijającymi wartościami pozwoli budować „mądry i dobry świat na tysiąc lat”.

20190902 rozpoczecie roku szkolnego 20192020 IMG 8780 2000 l

Rozpoczynamy kolejną przygodę w Szkole Podstawowej w Siemiechowie, która – nie da się ukryć, jest naszym drugim domem. Powodzenia!

MM

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.