Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum

W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum

maj 10, 2013 | W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Od kilku lat rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych odbywa się w formie elektronicznej. W jednej bazie danych systemu znajdziecie ok. 350 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa małopolskiego, z następujących miast i powiatów: Miasta: Tarnów, Nowy Sącz; Powiaty: bocheński, brzeski, chrzanowski, gorlicki, limanowski, myślenicki, nowosądecki, nowotarski, olkuski, oświęcimski, suski, tarnowski, tatrzański, wadowicki.
Proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 6 maja do 26 czerwca br.
Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Im więcej oddziałów w nich wybierzecie, tym większą szansę będziecie mieli na to, aby zostać zakwalifikowanym do jednej z nich.
Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę zgromadzone przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane.
W zakładce „Statystyki” zawarte są informacje o ilości osób, które wybrały dany oddział w swoich preferencjach (liczby te są uaktualniane na bieżąco).
Dane w pozostałych zakładkach umieszczane będą w późniejszym etapie rekrutacji.
Adres strony internetowej

https://malopolska.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php

Od początku wprowadzenia elektronicznej rekrutacji dla gimnazjalistów, radą i pomocą w zakresie obsługi systemu dla uczniów służy pan mgr Robert Kraj.

Serdecznie zapraszam uczniów, którzy mają trudność w obsłudze systemu rekrutacji na konsultacje.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.