„Szukając inspiracji…” – Pani Marzena Zięba

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

„Szukając inspiracji…” – Pani Marzena Zięba

kwi 1, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

20152016 img 7815Kontynuując cykl spotkań z ludźmi z pasją pod hasłem „Szukając inspiracji…” zaprosiliśmy do naszej szkoły Panią Marzenę Ziębę – pochodzącą z Gromnika zawodniczkę Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego „Start”, która zdobywa kolejne medale wyciskając ciężary.

Pani Marzena opowiedziała uczniom jak wygląda życie sportowca biorącego udział w licznych, prestiżowych imprezach sportowych, ile czasu zajmują przygotowania, jak ciężkie są treningi, jakie uczucia towarzyszą podczas zawodów i jak w ogóle takie zawody wyglądają. Nasz Gość opowiedział o swoich największych sukcesach (Mistrzostwo Europy, srebrny medal w Pucharze Świata w Dubaju, srebrny medal w Pucharze Świata w Kuala Lumpur), ale także o swoich marzeniach związanych z udziałem w kolejnych mistrzostwach.

Spotkanie w dużej części poświęcone było życiowej pasji Pani Marzeny – podnoszeniu ciężarów. Równocześnie jednak było wspaniałą lekcją wielu wartości, które powinny towarzyszyć młodym ludziom na każdym etapie ich życia. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak wiele pracy, wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny, samozaparcia trzeba mieć w sobie, aby coś osiągnąć. Pani Marzena podkreśliła, iż warto jest budować swoje życie na celach i marzeniach, do których sukcesywnie, powoli i cierpliwie należy dążyć. Każda porażka, każde niepowodzenie powinna zaś być lekcją pokory i czynnikiem wyzwalającym jeszcze więcej siły i determinacji.

Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie, życzmy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki, by udało się zrealizować kolejne wyzwania.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.