SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANTONIEGO MARII KWIEKA

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANTONIEGO MARII KWIEKA

maj 4, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

20132014 cam0019830 IV gościliśmy w naszej szkole Pana Antoniego Marię Kwieka- wybitnego malarza i poetę wywodzącego się z Siemiechowa. W związku z tym zorganizowano Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji naszego znakomitego gościa. Jury w składzie: Pan Antoni Maria Kwiek, Pani Marta Pawlik- Włudyka, Pani Ewelina Sowa oceniało występy recytatorów, biorąc pod uwagę przede wszystkim: interpretację, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

         Wyniki przedstawiają się następująco:

SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce: Iwona Gucwa („Aniołowie”)

II miejsce: Patrycja Martyka („Na rynku w Krakowie”)

III miejsce: Gabriela Łyszczarz („Pospieszny”)

Nagroda specjalna przyznana przez Pana A. M. Kwieka: Gabriela Kwiek („Ostatnia niedziela w Siemiechowie”)

GIMNAZJUM

I miejsce: Justyna Janik („Zdrowie”)

II miejsce: Martyna Lis („Marnotrawny”)

III miejsce: Natalia Wróbel („Gdzie jesteś”)

         Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż uczestnicy konkursu, mimo natłoku codziennych licznych obowiązków szkolnych, dobrze przygotowali się do recytacji i zaprezentowali się w konkursie naprawdę od jak najlepszej strony. Pan Kwiek przyznał, że bardzo się wzruszył, słuchając tak pięknych interpretacji swoich wierszy. Wszystkim uczestnikom niniejszego konkursu serdecznie gratulujemy, życząc dalszego zapału do pracy i sukcesów na niwie recytatorskiej. Składamy również podziękowanie panu Antoniemu M. Kwiekowi za miłe spotkanie, pracę w komisji oraz życzymy wiele radości i dalszych  sukcesów artystycznych.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.