SZKOLNE JASEŁKA

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

SZKOLNE JASEŁKA

sty 3, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

20152016 sam 350722 XII młodzież naszego gimnazjum, pod opieką i czujnym reżyserskim okiem p. Marty Pawlik- Włudyki i p. Bożeny Kwiek, wystawiła SZKOLNE JASEŁKA. Ich tematem przewodnim były słowa: Bez miłości nie ma dobrego świata. Przy udziale koleżanek i kolegów mogliśmy przeżyć niezwykłe wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Oprócz tradycyjnych, stricte związanych z Narodzeniem Pana Jezusa, scenek (zwiastowanie, narodzenie, wizyta pasterzy, pokłon trzech króli, plany Heroda, jego śmierć…), można było zobaczyć sytuacje z życia wzięte obrazujące, jak zło w zastraszającym tempie się rozprzestrzenia i ogarnia wszystkich, niezależnie od wieku, zamożności czy wykształcenia. Podczas przedstawienia zaakcentowano, jak wielką moc w walce ze złem ma miłość, która wypływa z żłóbka Nowonarodzonej Dzieciny. Ważne, żeby jej doświadczyć, wybrać miłość w Jezusie Chrystusie. Ta miłość nigdy nas nie odrzuci, zawsze czeka i przyjmuje takimi, jakimi jesteśmy. Głównym celem Jasełek było odkrycie na nowo tej nieprawdopodobnej rzeczywistości, że Bóg nas wszystkich i każdego z osobna kocha i pragnie, byśmy się wzajemnie kochali. Myślę, że każdy oglądający inscenizację mógł odnaleźć w niej cząstkę siebie i w swój własny indywidualny sposób przeżywać to wydarzenie.20152016 sam 3470

         Przedstawienie miało duże walory artystyczne, na które złożyły się: bogata oprawa muzyczna, efekty dźwiękowe, kolędy w wykonaniu chóru (pod kierownictwem p. Anny Gańczarczyk), gra na skrzypcach oraz taniec i piękna scenografia. Jednak największym atutem sztuki były niewątpliwy talent aktorski uczniów oraz ogromny Ich wkład, zaangażowanie w przygotowanie tego przedsięwzięcia, za co należą się Im słowa podziękowania i uznania. Podziękowania należą się również Rodzicom, którzy także wykazali się zainteresowaniem i przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.