SUKCES PAWŁA W FINALE KONKURSU MATEMATYCZNEGO „PANGEA”

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

SUKCES PAWŁA W FINALE KONKURSU MATEMATYCZNEGO „PANGEA”

kwi 27, 2017 | W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

20170410 final konkursu pawel oleksykW dniu 10 kwietnia 2017 uczeń klasy I gimnazjum Paweł Oleksyk brał udział w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA.

Znamy już wyniki konkursu. Paweł zajął XX miejsce w swojej kategorii.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

W ścisłym finale Paweł pokonał 130 konkurentów. Wcześniej przeszedł przez etap szkolny, w którym w ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad 10 000 uczniów z 4 000 szkół.

 

Zakres materiału był bardzo rozległy,  wykraczający poza podstawę programową. Rozwiązanie zadań, oprócz wiadomości matematycznych, wymagało logicznego myślenia i umiejętności dobrania modelu matematycznego do sytuacji oraz  krytycznej oceny jego trafności. Arkusz konkursowy zawierał 30 zadań zamkniętych o zróżnicowanym stopniu trudności, natomiast czas pracy z zestawem wynosił 90 minut. Warto dodać, że  za błędne rozwiązanie przyznawane były punkty ujemne.

Patronem merytorycznym konkursu jest Grupa Uczelni Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech.

Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Udział w nim pozwala uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.

Pawłowi życzymy dalszych sukcesów! 

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.