„ŚRODKI STYLISTYCZNE W LITERATURZE”

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

„ŚRODKI STYLISTYCZNE W LITERATURZE”

mar 1, 2014 | W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

20132014 cam0004528 II zawitali do nas aktorzy Agencji Artystycznej Pro Art Krak z Krakowa i zaprezentowali, ambitnej i chętnie chłonącej wiedzę części uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, przedstawienie pt. „Środki stylistyczne w literaturze”.

Głównymi pomysłodawcami i wykonawcami przedsięwzięcia byli panowie Wojciech Habela i Jacek Lecznar. W bardzo ciekawy, przystępny i zabawny sposób, wykorzystując gest, mimikę, rekwizyty i muzykę oraz wybranych uczniów z naszej szkoły, przedstawili wiadomości na temat różnorodnych środków stylistycznych, m.in.: epitetu, metafory, apostrofy, anafory, epifory, uosobienia, animizacji… Każdy środek stylistyczny został przedstawiony oraz wytłumaczony na przykładach wybranych dzieł literatury polskiej.

Do niniejszego przedstawienia zostali zaangażowani uczniowie: Natalka W., Paulina M., Mateusz G. oraz Kacper B. Swoje role odegrali wyśmienicie, za co zostali nagrodzeni brawami. Widowni zdecydowanie najbardziej podobał się Kacper. Doskonale wywiązał się z powierzonego mu zadania. Jeszcze raz duże brawaJ

To artystyczne przedsięwzięcie, łącząc przyjemne z pożytecznym, okazało się dla uczniów naszej szkoły świetną „żywą” lekcją, która pozwoliła w niebanalny sposób powtórzyć oraz zweryfikować zdobytą już wcześniej wiedzę. Miejmy nadzieję, że od dziś w wypracowaniach pojawiać się będzie wiele ciekawych metafor, epitetów, animizacji i innych środków czyniących nasze wypowiedzi piękniejszymi.

MW

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.