SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

lut 25, 2020 | W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Czwartkowy poranek 13 lutego okazał się wyjątkowy dla tych uczniów, którzy zdecydowali się spędzić go w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. A byli to uczniowie klas: II, III (z wychowawczynią – p. Małgorzatą Ryndak oraz p. Eweliną Koniuszy), IV (z wychowawczynią – p. Martą Pawlik-Włudyką), V i VI. Mieliśmy przyjemność obejrzeć świetne przedstawienie „Król Maciuś I”. Bohater książki Janusza Korczaka, we współczesnej adaptacji Marty Guśniowskiej, nieoczekiwanie został królem, przeżył wiele przygód, pokonał rozmaite przeszkody i nauczył się, jak rządzić mądrze i sprawiedliwie, dbać o swoich obywateli i być władcą reformatorem. Chłopiec szybko doszedł do wniosku, że władza to nie tylko przyjemności i przywileje, że wymaga przede wszystkim odpowiedzialności za innych, uczciwości i odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji.

20200213 spotkanie ze sztuka krol macius pierwszy

Wyjątkowość miejsca, aktorzy, prawdziwa scena, muzyka, taniec oraz ciekawa scenografia zafascynowały młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

Marta P-W

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.