Spotkanie z podróżnikiem – Amazonia

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Spotkanie z podróżnikiem – Amazonia

lis 24, 2023 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Dnia 21 listopada w naszej szkole gościł pan Krystian Pyrzak – podróżnik, członek grupy „trzask.pl”. Poprowadził on niecodzienną lekcję geografii dla uczniów klas I-VII. Temat lekcji brzmiał: „Amazonia”.
Podróżnik zaprezentował relację ze swojej wyprawy do Ameryki Południowej. Zabrał uczniów na pełną przygód wycieczkę po największym, wiecznie zielonym lesie świata oraz w rejs najdłuższą rzeką świata- Amazonką. Dzieci i młodzież z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali opowieści o sposobach przetrwania w dżungli, o życiu codziennym Indian i zabawach indiańskich dzieci, o przewidywaniu pogody, o delfinach lnu, leniwcach i kąsających mrówkach. Pan Krystian opowiadane historie ilustrował prezentacją zdjęć z wyprawy. Uczniowie mieli okazję na własne oczy obejrzeć przywiezione z Amazonii pamiątki-: brazylijską maczetę, hamak oraz niegroźną już piranię.
Być może ktoś z uczniów, zachęcony tym spotkaniem, wybierze się w podróż do tej egzotycznej krainy na drugim końcu świata…

BK

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.