SPOTKANIE Z CYKLU ”SZUKAJĄC INSPIRACJI” Z PANEM ANTONIM MARIĄ KWIEKIEM

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

SPOTKANIE Z CYKLU ”SZUKAJĄC INSPIRACJI” Z PANEM ANTONIM MARIĄ KWIEKIEM

cze 3, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

24 V 2016r. gościliśmy w murach naszej szkoły już po raz kolejny Pana Antoniego Marię  Kwieka – wybitnego malarza i poetę oddającego pędzlem i piórem piękno Ziemi Siemiechowskiej, z której się wywodzi i do której chętnie wraca, dlatego też przyjął nasze zaproszenie i zaszczycił nas swoją obecnością.

20152016 sam 4338W ramach niniejszego spotkania odbyły się warsztaty plastyczne przeprowadzone przez naszego Gościa. Wzięli w nich udział wybrani uczniowie klas: V, VI oraz I, II i III gimnazjum. Malarz zademonstrował, jak maluje, zdradził tajniki swojej pracy, zapoznał ze swoją ulubioną techniką malarską. Tym razem namalował piękną żaglówkę na morzu. Patrzyliśmy z podziwem, jak w swobodny sposób malarz kładzie farbę i z wielką lekkością tworzy piękne dzieło. Uczniowie, zainspirowani przez mistrza i pod jego czujnym okiem próbowali wykonać podobne dzieło. Ta część warsztatów była dla nich największą frajdą. Uczniowie odrzucili szablonowe malowanie, postawili- jak doradził malarz- na spontaniczność i swobodę. Powstały naprawdę piękne prace. Te warsztaty uświadomiły wszystkim, że malować z powodzeniem może każdy, niezależnie od wieku i umiejętności.

Kolejnym punktem spotkania była 3. edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji naszego znakomitego Gościa. 20152016 sam 4339Jury w składzie: Pan Antoni Maria Kwiek, Pani Dorota Menderak i Pani Marta Pawlik – Włudyka, oceniało występy trzydziestu czterech recytatorów, biorąc pod uwagę przede wszystkim: interpretację, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.  Ze względu na dużą liczbę uczestników konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I KATEGORIA

I miejsce: Weronika Chwistek- klasa IV

II miejsce: Andżelika Wadas- klasa V

III miejsce: Karolina Hekłowska- klasa V

Wyróżnienia: Jessica Korzeniowska- klasa III

II KATEGORIA

I miejsce: Wiktoria Gubała- klasa VI

II miejsce: Gabriela Krzyżak- klasa II gim.

III miejsce: Gabriela Łyszczarz- klasa II gim.

Wyróżnienie: Natalia Jucha- klasa VI, Zuzanna Krzyżak- klasa II gim.

Nagroda specjalna przyznana przez pana A. M. Kwieka tym razem przypadła Pawłowi Oleksykowi oraz Jakubowi Jaworskiemu.

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Pan Kwiek przyznał, że bardzo się wzruszył, słuchając tak pięknych interpretacji swoich wierszy. Wszystkim uczestnikom niniejszego konkursu serdecznie gratulujemy, życząc dalszego zapału do pracy i sukcesów na niwie recytatorskiej.

Po konkursie jedna z uczennic przeprowadziła wywiad z p. Antonim, który chętnie opowiadał o sobie i swojej twórczości. Dowiedzieliśmy się m. in. że do dziś maluje; inspiracją są dla niego życie oraz inni malarze; uważa się za malarza spełnionego, pewnym wyznacznikiem tego jest to, iż jego obrazy zdobią kościoły; w sztuce nie najważniejszy jest talent, ważne są również zaangażowanie, praca i wysiłek twórczy; literaturę przedkłada nad malarstwo; w swoich utworach wyraża siebie i to, co myśli o otaczającym nas świecie…

20152016 sam 4524Na zakończenie uczniowie zaprezentowali fragmenty prozy p. A. M. Kwieka, a Gabrysia Krzyżak i Paulina Kubik zaśpiewały piosenkę „Ja to mam szczęście” ze specjalną dedykacją dla naszego Gościa.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zainspirowało uczniów do „zaprzyjaźnienia” się ze sztuką. Cierpliwie czekamy na kolejnych malarzy, poetów i pisarzy rodem z Siemiechowa. Składamy podziękowanie Panu Antoniemu M. Kwiekowi za miłe spotkanie, niecodzienną lekcję malarstwa, pracę w komisji, udzielenie wywiadu oraz życzymy wiele radości i dalszych  sukcesów artystycznych. Do zobaczenia za rok.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.