18 maja 2026 r. w ramach Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy 6 wraz z wychowawczynią uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu bibliotecznym pt. „Baśnie polskie”, zorganizowanym na zaproszenie pani Moniki Janik. Podczas spotkania dzieci wysłuchały baśni „Korale czarownicy”, a następnie z dużym zaangażowaniem tworzyły własne, kolorowe korale z barwionego makaronu. Na uczestników czekał również słodki poczęstunek, który umilił wspólnie spędzony czas. Na zakończenie spotkania uczeń Filip Bajorek przeczytał swoim koleżankom i kolegom „Legendę o Czarcim Kamieniu u podnóża Góry Wał”.
Spotkanie przebiegło w miłej i twórczej atmosferze, dostarczając uczestnikom wielu wrażeń czytelniczych oraz artystycznych.
PU.




