Rozpoczynamy akcję „Adopcja Serca”!

W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

Rozpoczynamy akcję „Adopcja Serca”!

lis 25, 2011 | W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej rozpoczyna w listopadzie akcję „Adopcja Serca”. Jest to niezwykły program pomocy dzieciom żyjącym w krajach misyjnych takich jak: Rwanda, Demokratyczna Republika Konga, Zambia, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Brazylia. Głównym celem „Adopcji Serca” jest zapewnienie dziecku podstawowych środków do życia. Włączając się w nią stajemy się w pewnym sensie rodzicami adopcyjnymi, otaczamy troską materialną i duchową konkretne, znane z imienia i nazwiska dziecko. Przyjmujemy na siebie duży obowiązek, ale przede wszystkim ogromną odpowiedzialność za los drugiego człowieka. Poprzez comiesięczne wpłaty kwoty 16 euro (lub jej równowartości w złotówkach) pomagamy jednemu, konkretnemu dziecku, opłacając jego szkołę, finansując zakup materiałów szkolnych, żywności, potrzebnych leków i wszystkiego, co w danym momencie jest dla niego niezbędne. „Adopcja Serca” będzie wspólnym dziełem naszych uczniów oraz nauczycieli.

Oprócz wsparcia finansowego możemy ofiarować naszemu podopiecznemu wsparcie duchowe za pomocą korespondencji listownej. Dzięki takiej wymianie korespondencyjnej nasze dziecko ma świadomość, że jest kochane, otoczone troską, pamięcią i modlitwą.

 Mamy nadzieję, iż dzięki niegasnącemu zaangażowaniu będziemy mogli realizować to dzieło przez wiele lat, a naszego podopiecznego przedstawimy już niedługo.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej

wraz z opiekunem

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.