Przegląd pieśni patriotycznych

Aktualności, Przedszkole

Przegląd pieśni patriotycznych

mar 26, 2024 | Aktualności, Przedszkole

W czwartek 9 listopada po raz kolejny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Siemiechowie odbył się Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych, w którym wzięły również udział dzieci z przedszkola. Poprzedziła go uroczysta akademia z okazji 11 listopada. Dzieci przygotowywały się do przeżywania wspólnej uroczystości już od kilku dni, poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych, wykonywanie polskich flag i kotylionów
w ojczystych barwach. Działania zostały podjęte, aby wszystkie dzieci godnie i świadomie przeżyły uroczystość uczczenia 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W godzinach przedpołudniowych, przy udziale zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców, odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych w wykonaniu dzieci i uczniów naszej szkoły i przedszkola.
Przegląd już po raz kolejny był okazją, aby młode pokolenie poznało i przypomniało sobie pieśni patriotyczne, rozwijało uczucia patriotyczne, tożsamość narodową oraz postawy przywiązania do kraju ojczystego oraz dostrzegania jego walorów i piękna, a także poznawanie jego historii.

  M.R.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.