Przedszkolaki zakładają budki lęgowe dla ptaków

Aktualności, Przedszkole

Przedszkolaki zakładają budki lęgowe dla ptaków

maj 20, 2024 | Aktualności, Przedszkole

Nadeszła upragniona wiosna. Przyroda budzi się do życia. Widać już pierwsze jej zwiastuny.  Dzieci i Panie z Gr I chciały te pierwsze wiosenne dni przywitać w nietypowy sposób.
W ramach realizacji planu rocznego i działań ekologicznych związanych z innowacją pedagogiczną prowadzoną w przedszkolu pt. „ Eko Przedszkolaki” odbyło się instalowanie budek lęgowych, zapewniających ptakom bezpieczne miejsce do gniazdowania, a także ochronę fauny. Dotyczy to szczególnie gatunków rzadkich i ginących, a także tych żyjących blisko nas, którym możemy w ten sposób zaoferować bezpieczniejsze kryjówki, niż te przypadkowe, na które natrafiają w przekształconym przez nas otoczeniu. Obecność ptaków i ich śpiew umilają nam życie. Warto im pomóc prostymi działaniami.
Na początku dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Pomagamy małym ptakom”, dowiedziały się jakie ptaki zamieszkują poszczególne budki, oraz jak należy je montować i kiedy zawieszać. Dzieci są pod wrażeniem ptaków. Ciekawią je ich zwyczaje. Nie mogą się nadziwić, w jaki sposób ptaszki wlatują przez tak małe otwory w budkach lęgowych. Nasza budka zawisła już na drzewie będziemy czekać, aż zostanie zamieszkana.

                                                                                                                                         M.R.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.