Przedszkolaki małymi ekologami

Aktualności, Przedszkole

Przedszkolaki małymi ekologami

cze 3, 2024 | Aktualności, Przedszkole

W ostatnim tygodniu kwietnia w przedszkolu to już tradycja, że prowadzimy zajęcia ekologiczne łącząc je z obchodami Światowego Dnia Ziemi. Celem zajęć jest promowanie proekologicznych postaw u dzieci w przedszkolu i nauka odpowiedzialności już od najmłodszych lat za naszą planetę. Z tej okazji wychowawczynie grup: 3, 4 – latków, 4, 5 – latków, 5, 6 – latków zorganizowały dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią. Przedszkolaki poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling. Pracowaliśmy z globusem. Dzięki temu przedszkolaki poznały zjawisko powstawania dnia i nocy oraz dowiedziały się, że ziemia obraca się wokół własnej osi. Wybraliśmy się na spacer po najbliższej okolicy, aby pozbierać śmieci, a w przedszkolu zastanawialiśmy się co jeszcze możemy zrobić dla naszej planety. Rozmawialiśmy o zanieczyszczeniach i zagrożeniach dla naszego środowiska. O tym, jak zatruta woda i rośliny wpływają na nasze zdrowie. Razem z dziećmi ustaliliśmy, że będziemy się troszczyć o naszą planetę, ponieważ chcemy zdrowo i bezpiecznie na niej żyć.
Na zakończenie tygodnia ekologicznego nasze przedszkole odwiedziły przedstawicielki Urzędu Gminy Gromniku przywiozły sadzonki drzew. Sadzonki wyhodowane były w Gospodarstwie Szkółkarskim Nadleśnictwa Gromnik. Dzieci z poszczególnych grup otrzymały sadzonki, które zabierały do domów i sadzili w wybranym przez siebie miejscu. Dzieci z ogromną radością zabierały młode roślinki i sadziły swoje pierwsze drzewa. Akcja została niezwykle pozytywnie przyjęta przez dzieci, dlatego wszyscy liczą na jej kontynuację.

M.R.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.