Program „Umiem pływać” w naszej szkole

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Program „Umiem pływać” w naszej szkole

cze 25, 2024 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Dnia 19 czerwca br. uczniowie naszej szkoły zakończyli udział w projekcie „Umiem pływać”. U podstaw projektu leżały aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Założeniem programu „Umiem pływać” był systematyczny udział w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Zajęcia rozpoczęły się 22 kwietnia br. i obejmowały 10 wyjazdów na kryty basen w Stróżach, gdzie pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów uczniowie klas II-III rozwijali bądź doskonalili umiejętności pływackie. Dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystki zajęcia były dla uczestników programu bezpłatne.
Pobyt na basenie to nie tylko nauka pływania, ale przede wszystkim wielka frajda z uprawiania sportu oraz kształtowanie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu. Projekt „Umiem pływać” umożliwił uczniom rozbudzanie zainteresowań sportowych, kształtując w nich potrzebę ruchu w czasie wolnym od obowiązków szkolnych. Istotnym aspektem była także edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów . Co roku w Polsce dochodzi do wielu wypadków nad wodą, czego skutkiem są utonięcia. Skutecznym działaniem zapobiegawczym jest posiadanie umiejętności pływania, a także świadomość zagrożeń, na jakie narażone są osoby korzystające z otwartych akwenów, na co autorzy programu zawracali szczególną uwagę podczas jego realizacji.

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.