Posprzątaj z nami Małopolskę!

Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Posprzątaj z nami Małopolskę!

maj 1, 2024 | Aktualności, SZKOŁA PODSTAWOWA

Korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy I i III zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki, udali się w poniedziałek 29 kwietnia na spacer po Siemiechowie. Głównym celem wyprawy nie było jednak podziwianie niewątpliwie pięknej, budzącej się do życia przyrody, a udział w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”, który ze względu na złą pogodę został nieco opóźniony. Dzieci, podczas wędrówki drogami Siemiechowa, co chwilę znajdowały przeróżne odpadki, wyrzucone do przydrożnych rowów. Ich zaangażowanie i poświęcenie, aby zebrać wszystkie śmieci było niesamowite. Z ogromnym zapałem zbierały i wrzucały do odpowiednich worków znalezione rzeczy. Przy okazji tego przedsięwzięcia uczniowie utrwalali sobie sposób sortowania odpadów oraz przekonali się, że o czystość w naszym otoczeniu musimy dbać od najmłodszych lat, ponieważ przyroda jest naszym wspólnym dobrem. Oby nauka nie poszła w las i za kilka lat takie akcje nie musiały być organizowane, a w lasach i przydrożnych rowach można było znaleźć jedynie bujną roślinność.
Z akcją sprzątania Małopolski połączone było sadzenie drzew wyhodowanych w Gospodarstwie Szkółkarskim Nadleśnictwa Gromnik. Chętni uczniowie otrzymali sadzonki, które zabierali do domów i sadzili w wybranym przez siebie miejscu. Dzieci z ogromną radością zabierały młode roślinki i sadziły swoje pierwsze drzewa. Ta akcja została niezwykle pozytywnie przyjęta przez dzieci, dlatego wszyscy liczą na jej kontynuację.

AW

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.