POMAGAMY! – AKCJE CHARYTATYWNE W NASZEJ SZKOLE

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

POMAGAMY! – AKCJE CHARYTATYWNE W NASZEJ SZKOLE

lut 1, 2019 | W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

20190130 pomagamy akcje charytatywne w naszej szkole l 1000px

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II 

 

Głównym celem charytatywnej działalności w szkole, propagowanej przez Samorząd Uczniowski, jest uczenie empatii, uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych ludzi i wyjście im naprzeciw. Działalność charytatywna ma głęboki sens i wymiar solidarności z  potrzebującymi.

W I półroczu wzięliśmy udział w następujących akcjach:

  • kampania charytatywna „Świąteczne Kartki Dobroczynne” we współpracy ze  Stowarzyszeniem SURSUM CORDA – sprzedaliśmy 70 pięknych kartek na Boże Narodzenie 2018, dochód z ich sprzedaży inwestowany jest w całości w niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym – zebraliśmy 140 zł.
  • zbiórka pieniężna „Zbudujmy Dzieciom Dom Hospicyjny” we współpracy z  Fundacją „Z Serca Dla Serca” – zebraliśmy 340,86zł.
  • akcja GÓRA GROSZA 2018, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i  dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych… Przedstawiciele SU wykonali skarbonki, do których uczniowie wszystkich klas wrzucali monety. Udało się nam zebrać 438,63zł. Aby zmobilizować młodzież do ofiarności, Samorząd Uczniowski ogłosił międzyklasowy konkurs z   nagrodą dotyczący ilości zebranych pieniędzy. Miejsce pierwsze zdobyła klasa IV SP.
  • kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Siemiechowie – na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Udało się nam zebrać, dzięki ofiarności mieszkańców Siemiechowa, 2087,76zł i  0,22€.

Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych (słabszych, mniej sprawnych, mniej zaradnych…), integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że razem możemy zrobić więcej. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia powyższych akcji i zapraszamy do udziału w  kolejnych! POMAGAJMY, bo warto!

Opiekun SU

M.P-W

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.