„PO POLSKU O HISTORII”, czyli Dyktando Niepodległościowe w naszej szkole

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

„PO POLSKU O HISTORII”, czyli Dyktando Niepodległościowe w naszej szkole

paź 9, 2018 | W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

logo dyktando niepodleglosciowe

9 października br. w naszej szkole odbyło się Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Uczniowie zmagali się z ortografią w dwóch kategoriach: I kategoria: klasy IV – VI, II kategoria: klasy VII-VIII i III gimnazjum.

            Tekst dyktanda w klasach młodszych skupiał się wokół mistrza klawiatury – Ignacego Jana Paderewskiego, który przez całe swoje życie niestrudzenie orędował na rzecz niepodległości Polski. Z kolei uczniowie starszych klas (VII, VIII i III gimnazjum) zmagali się z treścią, która wyjaśniała, jak na przestrzeni lat obchodzono w Polsce Święto Niepodległości. Obydwa teksty, zarówno ten dla klas młodszych, jak i dla klas starszych prezentowały bardzo wysoki poziom trudności.

            Mistrzem ortografii w kategorii klas młodszych została Julia Korzeniowska z klasy VI, II miejsce zajęła Natalia Hekłowska również z klasy VI, a miejsce III – Karolina Grzyb
z klasy V. W kategorii klas starszych najlepsza z ortografii była Angelika Hołda – uczennica klasy VIII i to ona zdobyła I miejsce. Justyna Słomska z klasy III gimnazjum zajęła miejsce II, a Wiktoria Gubała miejsce III.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom szkolnego konkursu gratulujemy!

 

J.Gawełczyk

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.