Pieszy rajd klas I, II, III do Ośrodka Ekologicznego na Polichtach

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Pieszy rajd klas I, II, III do Ośrodka Ekologicznego na Polichtach

cze 13, 2016 | W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

20152016 kola 1rDnia 7.06.2016 r. uczniowie klas I, II, III wraz z wychowawcami wyruszyli na pieszy rajd do Ośrodka Ekologicznego na Polichtach zlokalizowanego na terenie Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Rajdy piesze i marsze na orientację to doskonała forma spędzania czasu wolnego. Głównym celem tego przedsięwzięcia było wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów poprzez kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku. Dzieci spędzają czas wśród przyjaciół, na świeżym powietrz. Mają możliwość poznawania przyrody najbliższej okolicy. Podczas pieszych wędrówek po urokliwych zakątkach naszego regionu poznają wiele ciekawych informacji o odwiedzanych miejscach.

Trasa przemarszu nie należała do łatwych, wiodła przez Granice Siemiechowa, Brzozową, aż na Polichty. 20152016 kola 2rW czasie wędrówki dzieci pokonywały wiele przeszkód: strome podejścia i zejścia, skok przez potok, rów, przejście przez błotniste tereny, zarośla, las… wszystko to, jednak sprawiało im niesamowitą radość i frajdę. Każda pokonana przeszkoda dawała mnóstwo satysfakcji i entuzjazmu do pokonywania kolejnych. Cały czas towarzyszyła nam cudowna czerwcowa pogoda dzięki czemu – mimo zmęczenia – wszyscy z uśmiechem na ustach dotarliśmy do końca trasy.

Na miejscu czekał na nas rozpalony grill przez rodziców i zapach piekących się kiełbasek. Po chwili wypoczynku i poczęstunku. Ruszyliśmy poznawać okolicę. Mogliśmy obserwować przyrodę z bliska. Zajęcia poprowadziła pani Patrycja Łabuz – Walczak pracownik Tarnowskiego Oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, za co w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Dzieci mogły poznać nazwy roślin i owadów, które zamieszkują tamtejsze tereny, miały miały możliwość dotknąć złapanej żabki, ślimaka – wszyscy z ogromnym entuzjazmem wyciągali ręce i dotykali tego płaza. Poznaliśmy rośliny i zwierzęta zamieszkujące łąkę, następnie pogłębiliśmy wiedzę nt. życia w stawie i jego otoczeniu, a na zakończenie lekcji przyrody w terenie z ochotą ruszyliśmy do lasu, gdzie Pani przewodnik zorganizowała dzieciom zabawy.

20152016 kola 3rPo powrocie do ośrodka Pan Dariusz Szczerba umilił dzieciom czas grą i śpiewem na gitarze oraz licznymi wesołymi zabawami przy tym instrumencie. Serdecznie dziękujemy! Niestety czas powrotu nadszedł niesamowicie szybko i trzeba było wracać do domów. Na dzieciaki z niecierpliwością oczekiwali rodzice, którzy martwili się, jak ich pociechy dały sobie radę z pokonaniem tej trasy.20152016 kola 4r

Zobacz więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.